SPECTRUM LED – ogrodzenia | Uwaga, prowadzimy loterię!

Balkony

By Spectrum Ledd

Balkony

Balkon jest elementem konstrukcyjnym wydawać by się mogło doskonale każdemu znanym. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że to jest taka część budynku o charakterze mieszkalnym, która uznawana jest za część architektoniczną.http://splywy-kajakowe.podlasem.eu Balkony są nadwieszane. Cechuje je z reguły otwarta forma, a więc co za tym idzie swobodna przestronność. Balkony wchodzą w skład lokali mieszkalnych czy użytkowych. Są one nierzadko elementem składowym na przykład pomieszczeń salonowych czyli miejsc reprezentacyjnych. Poza tym, iż opierają się one na walorach estetycznych, dodatkowo są niesamowicie funkcjonalne przez co rozumie się fakt, iż ten rodzaj konstrukcji przydaje się w lecie, bowiem można na nim wywiesić świeżo zrobione pranie, wyjść i posiedzieć w ciepłe popołudnie, poopalać się w gorący dzień itd.

Balkony mają także przestrzeń użytkową, na której możemy umiejscowić stolik z krzesełkami i przy których warto posiedzieć chociażby dla czystego relaksu. Nie zapominajmy także, balkon jest połączony często z domem mieszkalnym, tradycyjną szeregówką czy też obiektem jednorodzinnym, a to przesądza do dodatkowej estetyce projektu architektonicznego tworzonego obiektu. Jest to nierzadko coś w rodzaju namiastki standardowego tarasu. Dla ludzi mieszkających w bloku to podstawa przede wszystkim do należytego zagospodarowania mini skweru zieleni.

Balkony pełnią niewątpliwie najbardziej charakterystyczną swą funkcję, jaką jest funkcja dekoracyjna. Wszystko za sprawą nie tylko samego faktu ich montażu, ale również wykorzystania wsporników oraz balustrad i poręczy w nowatorskich, stylowych formach. Są one mocno zdobnicze niekiedy, wręcz designerskie, zatem dodają uroku całemu balkonowi a co za tym idzie i obiektowi mieszkalnemu. Nie zapominajmy jednakże, że pierwsze balkony istniały już w okresie starożytności a więc w bardzo zamierzchłych czasach, kiedy wykorzystywano je jako element architektoniczny i konstrukcyjny w Ostii czy Pompejach. Bardzo modne balkony stały się także w okresie baroku. Stosowano je w pałacach, na dworach a dopiero z czasem, w późniejszym okresie zyskały miano elementów składowych standardowej zabudowy mieszkaniowej.

Pierwsze balkony konstruowane były z w pełni naturalnego tworzywa, jakim jest drewno bądź szlachetny kamień. Z czasem, kiedy zrodziła się zwłaszcza koncepcja budowy bloków z wielkiej płyty, balkony mieszkaniowe zaczęto konstruować z zastosowaniem stali i betonu, a wcześniej żeliwa.